Kategoriler

Instagram Slider

  • by gezginpusulamiz Marsilya / Notre Dame www.GezginPusulam.com facebook.com/GezginPusulamiz/ twitter.com/gezginpusulam instagram.com/gezginpusulamiz/
  • by gezginpusulamiz "Hayat bir nefestir, aldığın kadar... Hayat bir kafestir, kaldığın kadar... Hayat bir hevestir, daldığın kadar..."
  • by gezginpusulamiz Palais Longchamp / Marsilya www.GezginPusulam.com facebook.com/GezginPusulamiz/ twitter.com/gezginpusulam instagram.com/gezginpusulamiz/
  • by gezginpusulamiz Yaşamaz ölümü göze almayan,  Zafer, göz yummadan koşana gider. Bayrağa kanının alı çalmayan,  Gözyaşı boşana boşana gider! Faruk Nafiz ÇAMLIBEL

Toulon

Toulon

Pusulamızın bugün yönü Fransa’nın Toulon şehrini gösteriyor. Daha önce ismini duymadığımız bu şehri geminin rotası sayesinde öğrendik. Güneş bize havadan gülümsüyor.

Görülecek yer arasında Özgürlük Meydanı, Toulon‘un ana meydanıymış burası, bildiğimiz meydanlardan. Turistlerin buluşma noktası, bundan dolayı şehrin en kalabalık noktalarından birisi.

Limanın çıkışında traktöre benzer bir araçla düzenlenen şehir turuna katılıyoruz. Yaklaşık yarım saat süren turda, burada da pek gezilecek bir yer olmadığından dolayı, cadde üzerinden gidip ara sokaklardan aşağı inip geri dönüyoruz, yalandan yere tur yapmışlar 🙂 Yol üzerinde bir çok Türk restaurantı görmek mümkün.

Tur bittikten sonra yürüyerek devam ediyoruz, liman yakın bir noktada pazar kurulu ilk olarak oraya uğruyoruz, buradan devamla bir yürüyüş yolu bulunmakta, turistlerin çoğu bu yolda, buradan geçerek iniyoruz limana. Biz burası için pek anlatılacak bir şey bulamadık, siz belki bulursunuz.

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.